HOMEVLASTNÍ CHOVFOTOGALERIEPOGONA VITTICEPSA. ATRICOLLIS CHOVATELÉFÓRUMODKAZYODKAZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALITY V CHOVU

10.7.2007 - Tak už je to 10 dní, co mi samička "Karel" nakladla 23 vajíček. Po snůšce bylo v pořádku 21 vajec, které jsem ihned uložil do inkubátoru domácí výroby. Zatím se vajíčka drží, tak doufejme, že z nich budou jen zdravé a překrásné agamy. Celou výrobu inkubátoru mám nafocenou, takže na web určitě přidám postup výroby.

23.6.2007 - Samečka agamy vousaté jsem choval delší dobu odděleně. Je asi o 2 měsíce mladší než ostatní agamy a ze začátku ho utlačovaly. Nyní, když je maximálně přerostl, jsem ho vrátil zpět do velkého terária a čekal, co se bude dít. Trvalo mu asi 2 dny než si zvykl na nové prostředí a asi tak po týdnu si udělal respekt u ostatních agam. Pak následovalo paření. Samička už vypadá pěkně zakulaceně, a tak očekávám nové přírůstky.

Tento týden jsem si pořídil nový druh ještěrek a to Tiliqua scincoides chimerae. Je velký druh scinka, který pochází z Tanimbarského souostroví. Jsou to ještě mrňousové a o jejích životě Vás budu určitě informovat.

Jinak proběhla změna hlavní stránky, byl předělán úvodní text, a ve spodní části hlavní stránky se budou zobrazovat poslední nově přidané fotogalerie a videa. Samozřejmě jsem tedy založil novou sekci videogalerie, kterou najdete ve fotogalerii.

27.5.2007 - Agamky si dnes užívaly koupel. Dvě z nich připravují na svlékaní, tak abych jim to ulehčil, připravil jsem jim vlažnou koupel. Dal jsem jim tam trochu víc vody, aby měly možnost si pořádně zaplavat. Jsou to sice pouštní ještěři, ale vodu milují..tak proč jim ji nedopřát.

19.5.2007 - Dnes jsem byl pro agamky nasbírat pampelišku. Květů už moc není, takže pouze listy..a udělal jim salát. Podle toho jak baštily, tak jim moc chutnal. Nic nového se zatím nestalo..jen Oskar se připravuje na svlékaní.

15.5.2007 - Dlouho jsem Vám nesděloval aktuality v mém chovu..tak se to teď aspoň z části budu snažit napravit. Určitě bych začal tím, že jsem musel agamky rozdělit, protože více samců pohromadě nedělalo dobře. Jinak agamky se mají dobře a skvěle se jim daří. Nyní pro samce sháním nové samice, ale zatím bohužel bez výsledku.Tak doufám, že brzy nějaké seženu. Na zkoušku jsem agamám pořídil granule pro ještěry a docela se to chytlo. Míchám jim je do salátu. Občas těmito granulemi krmím také šváby. 

17.2.2007 - Musím Vám sdělit smutnou zprávu..už mi zemřely 3 agamy modré. Jsem docela v koncích, nevím ani proč. Snažil jsem se nic nezanedbat, ale... Jednu jsem vzal k veterináři, ale ten nezjistil žádný důsledek, proč agamka zemřela. Jeden zkušený chovatel mi psal, že jsem si vybral příliš těžké ještěry a že bych musel mít hodně silné jedince, abych je dokázal udržet a aby se přizpůsobili. Tak jsem z toho celý špatný. Jinak agamám vousatým se daří velice dobře..jen se občas trochu pošťuchují.

3.2.2007 - Dnes jsem byl na Teraburze ŽIVÁ EXOTIKA v Praze. Připravuji krátký článek o dojmech z burzy doplněný nějakými fotkami. Na burze jsem pořídil agamám 4 druhy cvrčků, sarančata a larvy Zophobas morio, takže mají teď velmi pestrou stravu.

2.2.2007 - Od té doby co jsem své staré stránky neaktualizoval se událo hodně nového v chovu. Agamám jsem jsem konečně dokončil nové velké terárium, které si moc oblíbily. Jinak se agamám daří velmi dobře, rostou jako z vody a jsou krásně vybarvený. Nemůžu si na ně stěžovat, dělají mi jen a jen radost.

Další novinkou je, že jsem si pořídil 5 nových agam rodu Acanthocercus. Jsou to v překladu agamy modré (Acanthocercus atricollis) a pocházejí z Afriky. Jsou zatím velmi malé (asi 8cm), takže to s nimi nebude až  tak jednoduché. Dvě z nich musím krmit uměle (bohužel).

2.2.2007 - Zdravím všechny příznivce agama vousatých, mého webu a hlavně chovu ještěrů. Všem, kteří jste navštěvovali pravidelně ale i jen náhodou můj starý web, děkuji za skvělou návštěvnost a přízeň. Podle návštěvnosti bylo vidět, že jste si web o chovu agam vousatých oblíbili, a proto jsem se rozhodl udělat web nový..doufám, že se Vám bude líbit a že Vám bude dobře sloužit.

1.2.2007 - uvedení nového webu www.lizards.cz

 

 

 

 

 

Copyright Jakub Nožička © 2006-2007 Email: lizards@lizards.cz

ICQ: 447-984-510                   SKYPE: lizzardss My status

 Návštěvnost: