HOMEVLASTNÍ CHOVFOTOGALERIEPOGONA VITTICEPSA. ATRICOLLIS CHOVATELÉFÓRUMODKAZYODKAZY

 

 

 

 

 

VLASTNÍ CHOV A. ATRICOLLIS    

     Agama modrá (Acanthocercus atricollis) je druhý druh ještěra, který jsem se rozhodl chovat. V červnu 2006 jsem se rozhodl, že zkusím "dělat" teraristiku, a tak jsem si pořídil agamy vousaté (Pogona vitticeps). Teraristika a hlavně chov ještěrů mě nadchl na tolik, že jsem si v lednu 2007 pořídil 5 krásných ale opravdu malý agam modrých. Když jsem je přivezl domů tak měřil přibližně asi 8cm a byly jim 3 týdny. Tak trochu jsem si nebyl jistý, zda mi mé zkušenosti a znalosti umožní udržet tak malé prcky a následně je i chovat. Zkušenosti člověk získává s praxí, takže jsem do toho šel.

 

     Agamy jsem si pořídil od jednoho člověka, kterého bych určitě nenazval chovatelem (jmenovat ho nebudu). Je to člověk, který se zabývá dovozem ještěrů z Afriky. Moje agamy jsou mláďata od ještěrů, kteří ještě někdy v srpnu 2006 běhali po Africe. Bohužel jsem to zjistil až na místě. Agamky ale vypadaly velice dobře, tak jsem do toho obchodu šel. Když jsem viděl prostředí, ve kterém dovezená zvířata chová, tak jsem byl hodně zklamaná a nikdy Vám nepřál vidět něco podobného.

     Brzy jsem zjistil, že to není až tak jednoduché. První zjištění bylo, že jsem zvolil zbytečně velké terárium, ve kterém bylo celkem obtížné je krmit. Po několika dnech jsem se rozhodl, že musím slepit menší terárium a to ze skla. Následují den jsem vzal pistoly se silikonem a už jsem lepil nové terárium. Další problém nastal ve chvíli, kdy jsem zjistil, že mi dvě agamky nechtějí samy žrát. Vyzkoušel jsem několik triku jako je krmení v oddělené menší plastové krabičce, kterou necháte v terárku. Do ní se dá ještěrka a několik cvrčků a nechá se tam, dokud to všechno nesežere. Bohužel s touto metodou jsem nepochodil, a tak jsem musel přejít k umělému krmení. Nechal jsem si poradit od několika chovatelů a musím říct, že je zatím úspěšně držím. Uvidíme co bude dál.

     Zatím mi dělají víc starostí než radosti, ale to mi vůbec nevadí. Jsem rád, že jsem si je pořídil a doufám, že se mi podaří je vypiplat, chovat, a když nebudu skromný, tak i odchovat jejich potomky. Určitě Vás budu průběžně informovat o průběhu chovu. 

 

ZPĚT

 

 

Copyright Jakub Nožička © 2006-2007 Email: lizards@lizards.cz

ICQ: 447-984-510                   SKYPE: lizzardss My status

 Návštěvnost: