HOMEVLASTNÍ CHOVFOTOGALERIEPOGONA VITTICEPSA. ATRICOLLIS CHOVATELÉFÓRUMODKAZYODKAZY

 

 

 

 

 

VLASTNÍ CHOV POGONA VITTICEPS    

     Dlouho předtím než jsem se rozhodl, že si pořídím agamy vousaté, jsem chodil do zverimexu u nás ve městě a sledoval tam jaká mají zvířata. Oblíbil jsem si dvě malé agamy. Byly asi tak 3 měsíční a byly úplně skvělé. Sledoval jsem je pokaždé, když jsem šel kolem. Tohle celé trvalo asi tak měsíc, a pak mě napadlo, že bych si mohl pořídit vlastní.

     Začal jsem zjišťovat různé informace o jejich chovu na internetu ale i v knihovně. Později jsem kontaktoval i několik chovatelů, aby mi poradil jestli je agama vousatá (Pogona vitticeps) vhodná pro začínajícího teraristu. Byl jsem ubezpečen, že to jsou velmi milý tvorové a že se pro začátečníka hodí úplně perfektně. Tak bylo rozhodnuto.

 

     Začal jsem se shánět po agamách vousatých. Po přečtení některých článků na internetu jsem zjistil, že se nevyplatí kupovat si agamy ve zverimexech. Bývají často značně předražené a v ne příliš dobrém zdravotním stavu, protože v ochodech se zvířaty jim většinou nevěnují potřebnou péči ani vybavení terária. Dále jsem se dozvěděl o teraburzách, jenže to pro mě nepřipadalo moc v úvahu, protože se všechny konaly za delší dobu a většinou v nějaké odlehlém městě. Tak jsem nakonec zabrousil na inzeráty na www.ifauna.cz a tam jsem našel několik chovatelů, kteří prodávali malé agamy. Ceny těchto agam se pochybovaly asi tak o necelých 1000Kč levněji než ve zverimexech. E-mailem jsem si od nich nechal poslat několik fotek, a pak jsem si už jen vybral, od kterého si je koupím.

     Nejdříve jsem uvažoval o koupi jedné agamy, ale po pročtení různých článků jsem zjistil, že je lepší je chovat ve skupině, nejlépe ve třech. Tak bylo jasné, že si pořídím 3 agamy. Myslím si, že je nejlepší si je kupovat od již zkušených chovatelů, protože při osobní odběru vidíte jak je dotyčný chová, jaké mají podmínky k životu, jestli bez problémů žerou a další důležité věci. Dozvíte se jak je krmit, co potřebují za vitamíny a na co jsou zvyklé.

     Nyní už uběhly skoro 2 měsíce ode dne, kdy jsem si pořídil agamy vousaté. Zatím jsem s nimi neměl vůbec žádný problém, jen v začátcích jsem kontaktoval ještě jednoho chovatele, abych si upřesnil informace, a pak už vše bylo v pořádku. Agamy se mají čile k světu, žerou a rychle rostou. Už pomalu plánuji stavbu nového terária, protože jim to nynější bude brzy malé....

     ....tak nové terárium již stojí a agamy jsou v něm velmi spokojené. Podle reakcí ostatních si myslím, že se nové terárium povedlo. Chov agam vousatých mě nadchl natolik, že jsem si v září 2006 pořídil ještě jednu agamu, kvůli odchovu agam a rozšíření chovu. Stále také zjišťuji nové informace, o které se s Vámi budu i nadále dělit. 

 

ZPĚT

 

 

Copyright Jakub Nožička © 2006-2007 Email: lizards@lizards.cz

ICQ: 447-984-510                   SKYPE: lizzardss My status

 Návštěvnost: